5 października

Podczas Dnia Otwartego rodzice poznali zalety Systemu Kontroli Frekwencji i Postępów w Nauce oraz zasady posługiwania się dziennikiem elektronicznym.

6 października

Bardzo dobrze spisali się reprezentanci naszej szkoły, którzy rywalizowali w Mistrzostwach Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych. W kategorii szkół podstawowych triumfowali nasi chłopcy, pozostawiając rywali daleko w tyle. Zwycięstwo dało im prawo udziału w finale wojewódzkim, który odbędzie się 20 października w Stargardzie Szczecińskim. Drużyna dziewcząt zajęła II miejsce. Brawo - jesteśmy z Was bardzo dumni!

NASZA ,,PODSTAWÓWKA" NAJAKTYWNIEJSZA!!!

Kołobrzeski Szkolny Związek Sportowy dokonał podsumowania współzawodnictwa sportowego szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych za miniony rok szkolny 2008/2009 w ramach Kołobrzeskiej Olimpiady Młodzieży. Nasza szkoła znalazła się na pierwszym miejscu spośród najbardziej aktywnych sportowo szkół podstawowych z terenu powiatu kołobrzeskiego!

9 października

Uczniowie klas szóstych przystąpili do pierwszego sprawdzianu próbnego.

14 października

Pierwszoklasiści szkoły podstawowej i gimnazjum złożyli dzisiaj ślubowanie - najmłodsi zostali pasowani na uczniów. Swoje umiejętności recytatorskie zaprezentowali w części artystycznej. Nie zabrakło również życzeń i podziękowań dla nauczycieli i pracowników szkoły z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

20 października

Na stadionie lekkoatletycznym w Stargardzie Szczecińskim rozegrano Finały Wojewódzkie w Sztafetowych Biegach Przełajowych szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, z udziałem chłopców z naszej ,,podstawówki”. Nasi reprezentanci wywalczyli wysokie ósme miejsce - gratulacje!

Uczniowie klas IV - VI oraz gimnazjaliści obejrzeli spektakl profilaktyczny pod tytułem „Wyjść poza schemat”.

Odbyły się I etap Konkursu z Matematycznego z Elementami Przyrody, w którym uczestniczyło 17 uczniów.

Laureatami konkursu szkolnego zostali: Andrzejewska Sylwia, Kudliński Kewin i Gorczyński Michał. Uczniowie ci będą brali udział w eliminacjach rejonowych 5 grudnia w Gimnazjum Nr 1 w Kołobrzegu

W gimnazjum odbyło się spotkanie uczniów klas II i III z p. Justyną Pilarczyk – doradcą zawodowym z Poradni Pedagogiczno- Psychologicznej z Kołobrzegu. Uczniowie mogli sprawdzić jakie predyspozycje zawodowe posiadają,  otrzymali też informację na temat szkół ponadgimnazjalnych na naszym terenie.

21 października

Uczniowie klas czwartych bawili sie na dyskotece "otrzęsinowej". Samorząd Uczniowski przygotował im wiele zadań, które musieli wykonać, aby stać się pełnoprawnymi członkami społeczności uczniowskiej drugiego etapu edukacyjnego. Wszyscy pomyślnie przeszli próby, a towarzyszył im dobry humor i świetna zabawa.

W tym roku kontynuowany będzie w gimnazjum całoroczny konkurs ortograficzny o tytuł mistrza ortografii. Uczniowie będą pisali dyktanda tematyczne, których słownictwo związane będzie z poszczególnymi przedmiotami szkolnymi. Pierwszy tekst zawierał wyrażenia biologiczne, kolejny związany będzie z historią.

Ukazał się nowy numer gazetki szkolnej Na fali. Czasopismo tworzy nowy zespół redakcyjny w składzie: Olga Kręglewska  (redaktor naczelna), Anna Wendolf (sekretarz redakcji), Ewa Bielak (korekta), Aleksandra Daniel (grafik komputerowy), Aleksandra Wendolt (fotoreporter) oraz Izabela Lipska, Magdalena Urbaniak, Barbara Grzebielucha. Opiekunem koła dziennikarskiego jest p. Wioletta Tocicka. Dzięki warsztatom uczniowie mają możliwość kształtowania umiejętności komunikowania się. Do klubu dziennikarzy może należeć młodzież gimnazjalna, dlatego też zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby chociaż przez chwilę poczuć się jak Tomasz Lis.

22 października

Odbyły się próbne egzaminy gimnazjalne: część humanistyczna, część matematyczno-przyrodnicza i egzamin z języka niemieckiego. Wyniki pozwolą nauczycielom i uczniom ocenić stopień przygotowania trzecioklasistów do egzaminów zewnętrznych, które odbędą się w kwietniu 2010 roku.

23 października

W ramach Programu Profilaktyki, Wychowawczego oraz "Szkoły bez Przemocy"  40 uczniów Zespołu Szkół wzięło udział w wycieczce edukacyjnej do Gdańska. Uczniowie podziwiali niektóre gatunki ryb mórz i oceanów znajdujące się w Oceanarium w Gdyni, zwiedzili Skwer Kościuszki, okręt- muzeum "Błyskawica", na Westerplatte zapalili znicz na grobie mjra Sucharskiego. W Bazylice uczniowie zmierzyli się z wysokością wchodząc po 408 schodach, na wysokość 86m. na wieżę widokową, skąd podziwiali panoramę  Trójmiasta. Zobaczyli również Ratusz, Fontannę Neptuna, Dwór Artusa oraz słynnego gdańskiego "Żurawia".

Za niezapomniane wrażenia uczniowie składają podziękowania Panu Wójtowi Gminy oraz Pani Jolancie Waligóra.

27 października

Odbył się I etap Konkursu z Języka Polskiego z Elementami Historii, w którym wzięło udział 15 uczniów.

Laureatami konkursu szkolnego zostali: Bartczak Wioletta, Kudliński Kewin i Andrzejewska Sylwia.

Uczniowie ci będą brali udział w eliminacjach rejonowych 4 grudnia w Gimnazjum Nr 1 w Kołobrzegu

28 października

Prawie wszyscy uczniowie szkoły podstawowej pojechali dzisiaj do kołobrzeskiego kina "Wybrzeże" na spektakle profilaktyczne. Uczniowie klas I - III obejrzeli "Muminki", a klasy V - VI "W pustyni i w sieci".

29 października

Uczniowie naszej szkoły rywalizowali w Rocznikowych Mistrzostwach Powiatu Kołobrzeskiego w biegach przełajowych w ramach ,,czwartków lekkoatletycznych". Na podium stanęło aż ośmioro naszych reprezentantów. Wyniki w dziale "Sport w szkole".