Warsztaty ekologiczne w Lipiu

W dniach 12-13.02 oraz 14-15.02.2018 r. uczniowie z kl. IV, V, VI i VII naszej szkoły wzięli udział w wyjazdowych warsztatach ekologicznych w Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Lipiu. Celem organizowanych warsztatów było zwiększenie świadomości ekologicznej i przyrodniczej uczniów poprzez aktywny udział w warsztatach edukacyjnych realizowanych w ramach projektu „Budowa Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych na terenie Związku Miast i Gmin Dorzecza Parsęty”

Cały pierwszy dzień poświęcony był zagadnieniom selektywnej zbiórki odpadów i zasadom racjonalnego gospodarowania nimi. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach laboratoryjnych, komputerowych i plastycznych. W trakcie zajęć laboratoryjnych obserwowali przygotowane przez siebie preparaty z roślin. Warsztaty tematyczne w sali bioróżnorodności były okazją do przypomnienia sobie podstawowych pojęć dotyczących segregacji i recyklingu odpadów oraz prezentacji zachowań zmniejszających ich wytwarzanie.

Drugiego dnia uczniowie poznali szereg egzotycznych drzew i krzewów zwiedzając ogród  dendrologiczny w miejscowości Glinna. Nadleśnictwo Gryfino przygotowało konkursy, w których uczniowie mogli wykazać się wiedzą przyrodniczą i ekologiczną. Za udział w zajęciach wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki. Pobyt w Lipiu był okazją do lepszego zrozumienia praw rządzących przyrodą. Zdobyta  podczas wyjazdu wiedza znacznie poszerzyła zakres świadomości ekologicznej naszej młodzieży.