Uwaga uczniowie i nauczyciele klas III

Biblioteka szkolna ogłasza konkurs „Mistrz pięknego i szybkiego czytania” pod patronatem Dyrektora Szkoły Podstawowej w Ustroniu Morskim p. Marioli Ostrowskiej. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas III. Celem konkursu jest sprawdzenie umiejętności uczniów w zakresie czytania i rozumienia czytanego tekstu. Powyższe umiejętności będą sprawdzane w następujących terminach:
·       tempo i technika czytania – 11 czerwca 2018r.       godz.  8.55 – 9.40 – klasa III a
                                                                                       godz.  9.50 – 10.35 – klasa III b
·       czytanie ze zrozumieniem – 12 czerwca 2018r.      godz.  8.55 – 9.40 – klasy III a i III b

Regulamin:

1.    W  konkursie bierze udział każdy uczeń klasy trzeciej.
2.    Zadania konkursowe obejmują:
·       sprawdzenie umiejętności szybkiego czytania;
·       sprawdzenie umiejętności pięknego czytania (czyste, wyraźne wymawianie, płynność, głośność, przestankowanie, intonacja);
·       rozwiązanie krótkiego testu sprawdzającego zrozumienie przeczytanego tekstu.
3.    Uczestników konkursu oceniać będzie komisja, w składzie:
·       nauczyciel  bibliotekarz p. Danuta Lewosińska,
·       nauczyciel świetlicy p. Anna Bińkowska.