Teatralny listopad

14 listopada uczniowie naszej szkoły obejrzeli spektakl „Dziady” w wykonaniu aktorów Teatru ARTENS z Wrocławia, natomiast 30 listopada przedstawienie „Złodziej czasu”. Obydwa wydarzenia artystyczne inspirowane były lekturami z kanonu podstaw programowej i odbyły się w koszalińskim Kryterium. Niewątpliwą atrakcją dla uczestników wycieczki 30.11.2018r. była wizyta w siedzibie Radia Koszalin przy ul. Piłsudskiego. Pracownicy radia oprowadzili uczniów po zakamarkach budynku. Można więc było zwiedzić nie tylko radiowe korytarze, ale także m.in. studio nagraniowe, studio emisji programów; zobaczyć, jak powstają audycje radiowe. Żywe zainteresowanie budziła ekspozycja zabytkowych radioodbiorników, którą od lat szczyci się rozgłośnia.