2014-05-30

Podsumowanie VI Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich

Podczas XIV Turnieju Wiedzy o Życiu i Twórczości Marii Konopnickiej dokonano podsumowania VI Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich. Zgodnie z regulaminem tygodniowej imprezy nagrodzono uczniów, którzy zdobyli najwięcej punktów, zgodnie z punktacją ,,Konkursu na najlepszego ucznia – sportowca szkoły”.
Dwóch uczniów szkoły podstawowej wzięło udział we wszystkich imprezach sportowych zorganizowanych przez Zespół Szkół i Uczniowski Klub Sportowy ,,Sokół” i otrzymali nagrody w postaci talonów do wykorzystania w sklepie sportowym. Triumfatorem tej klasyfikacji został Wiktor Makowski z klasy V „b”, który wyprzedził nieznacznie Andrzeja Ziółkowskiego z klasy VI „b”.
W konkursie na najwyższą frekwencję klasy podczas sobotniej inauguracji najlepsza okazała się klasa V b, która w nagrodę otrzymała wejściówki do parku linowego „Gibon” w Ustroniu Morskim.
Wśród uczestników testu Coopera przeprowadzonego w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią rozlosowano piłkę nożną ufundowaną przez prezesa NKS ,,Astry” Roberta Żolika. Szczęśliwca wylosowała Dyrektor Zespołu Szkół p.Mariola Ostrowska, a został nim gimnazjalista Dawid Matyja - uczeń klasy III b.