Wyniki konkursu ORZEŁ BIAŁY - NASZA DUMA

Dnia 14.06.2018 r. w hali Homanit Arena w Karlinie odbyło się wręczanie nagród , wyróżnień dyplomów i podziękowań laureatom konkursu  „ORZEŁ BIAŁY –NASZA DUMA”. Patronem  konkursu był Senat Rzeczypospolitej Polskiej. Konkurs zorganizowano w roku obchodów setnej rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Do udziału w konkursie zaproszono uczniów szkół podstawowych, gimnazjum oraz szkół ponadgimnazjalnych z okręgu białogardzko – kołobrzeskiego. Naszą Szkołę Podstawową im. M. Konopnickiej w Ustroniu Morskiem reprezentowały uczennice klasy IVa: Zuzanna Bolechowska i Patrycja Dojka, Gimnazjum reprezentowała uczennica klasy IIIB Julia Wierzbicka – ich prace zdobyły wyróżnienia. Punktem kulminacyjnym dla uczestników konkursu były zajęcia edukacyjne „Symulacja obrad Senatu staropolskiego” (w strojach z tamtej epoki) prowadzone przez pracowników Zespołu Edukacji Obywatelskiej senatu RP.