2020-11-18

Wirtualny Festiwal Internetowy z okazji Tygodnia Edukacji Globalnej

Uczniowie z English Chef mają okazję uczestniczyć w Wirtualnym Festiwalu Internetowym z okazji Tygodnia Edukacji Globalnej. Wirtualny Festiwal jest interaktywną formą, w której drużyny z różnych miejscowości z całej Polski uczestniczą we wspólnej zabawie online. Od 16 do 19 listopada wspólnie rozwiązują zadania na padlecie. 20 listopada będą uczestniczyć w webinarium zorganizowanym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Poprzez wspólną zabawę uczniowie wzbogacą swoją wiedzę na temat wyzwań współczesnego świata, współzależności oraz zastanowić się nad konkretnymi rozwiązaniami istniejących problemów.

Tydzień Edukacji Globalnej (TEG) to coroczna międzynarodowa akcja edukacyjna organizowana w celu zwrócenia uwagi Europejczyków na problemy o charakterze globalnym. TEG odbywa się w listopadzie, pod patronatem Europejskiego Centrum na Rzecz Współzależności i Solidarności Światowej (Centrum Północ-Południe) Rady Europy.