2019-06-18

Najlepsi z wiedzy o morzu

14 czerwca w sali koncertowej kołobrzeskiego ratusza odbył się finał międzywojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Morzu. Uczestnicy walczyli o Puchar Prezesa Związku Miast i Gmin Morskich. Naszą szkołę reprezentowali Aniela Szklarska i Filip Kopiel ze szkoły podstawowej oraz Wojciech Bedus i Patryk Wichniewicz z gimnazjum. Konkurs składał się z kilku etapów i sprawdzał wiedzę dotyczącą geografii, biologii, a także historii związanej z Morzem Bałtyckim. Uczestnicy rozpoznawali po opisie zawody związane z gospodarka morską, na podstawie tekstów mieli podać nazwisko osoby, której biografia związana jest z morzem, nazywali stopnie wojskowe w Marynarce Wojennej przedstawione na slajdach. Pomysłodawcą i autorem pytań oraz zadań praktycznych był dr Jarosław Kłodziński, radny Miasta Gdyni, a także członek zarządu Związku Miast i Gmin Morskich, organizatora konkursu. Patronat honorowy nad konkursem objął Prezydent Gdyni dr Wojciech Szczurek. Po podsumowaniu wyników zostały wręczone medale i nagrody. Patryk Wichniewicz zajął w konkursie III miejsce, a pozostali uczniowie uzyskali tytuły finalistów.