2017-01-30

Warsztaty dziennikarskie

W dniu 26.01.2017r. w Regionalnym Centrum Kultury w Kołobrzegu odbyły się warsztaty dziennikarskie w ramach VI Sesji Dziennikarskiej przygotowywanej przez uczniów kołobrzeskiego LO im. M. Kopernika, adresowane do licealistów i gimnazjalistów, którzy interesują się dziennikarstwem. Uczniowie mieli okazję wziąć udział w czterech wykładach, w tym: Edyty Krześniak , Katarzyny Surmiak-Domańskiej, Arlety Bojke i dr. hab. E. Pajewskiej. Tematami  warsztatów były między innymi : „ Kiedy powiedzieć STOP i komu?- reporterskie dylematy”, „Po co komu reportaż?”,  „Korespondent zagraniczny i wojenny- zawód, pasja czy powołanie?” oraz „Media a etyka zachowań językowych”. Uczennicami biorącymi udział w warsztatach były: Martyna Kudlińska, Julia Bałtruszis, Alicja Haratyk, Olga Marciniak i Aleksandra Brzózka. W kolejnym dniu uczniowie klas II i III uczestniczyli w sesji dziennikarskiej zorganizowanej przez I Liceum Ogólnokształcące w Kołobrzegu. Tegoroczne wydarzenie skoncentrowało się na dziennikarstwie korespondencyjnym i interwencyjnym.Jednym z gości była Arleta Bojke, przez lata korespondentka w Moskwie i wysłanniczka na Ukrainę. Dziennikarka zaprezentowała kulisy pracy dziennikarskiej pn. "Polski dziennikarz na wschodzie".