4 maja

Uczniowie klas VI pojechali na trzydniowa wycieczkę  Toruń, Warszawa, Niepokalanów, Żelazowa Wola.

Dzisiaj kolejny Dzień Otwarty - odbyły się zebrania klasowe rodziców na których przekazana była informacja o przewidywanych rocznych ocenach niedostatecznych.

6 - 8 maja

Trzy dni trwał konkurs dla uczniów klas III SP "Mistrz pięknego czytania". W środę trzecioklasiści sprawdzali się w szybkim czytaniu, w czwartek - w pięknym czytaniu, w piątek odbyło się czytanie ze zrozumieniem. Wyniki wkrótce.

7 maja

Najlepsi biegacze naszej szkoły brali udział w Rocznikowych Mistrzostwach Powiatu w Indywidualnych Biegach Przełajowych w ramach Czwartków LA w Kołobrzegu. Wrócili z medalami i nagrodami. Gratulacje!

8 maja

Sześcioro uczniów naszej szkoły brało udział w powiatowych eliminacjach konkursu recytatorskiego "Ptaki, Ptaszki i Ptaszęta polne". Brawo dla Martyny Kudlińskiej i Maksyma Michałowskiego, którzy otrzymali wyróżnienie!

W Koszalinie odbyło się uroczyste podsumowanie konkursów interdyscyplinarnych i przedmiotowych organizowanych przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty. Wśród nagrodzonych znaleźli się uczniowie naszego gimnazjum: Maja Rymaszewski – laureatka Konkursu Języka Niemieckiego i Piotr Poniedziałek – laureat Konkursu Matematycznego.

Podczas uroczystości szczególnie gorąco gratulowano uczniom biorącym udział w konkursach oraz rodzicom, którzy wspierali wysiłki swoich dzieci w dążeniu do osiągnięcia sukcesu. Serdeczne podziękowania skierowano do nauczycieli i wychowawców, którzy nie szczędząc czasu i wysiłku, przygotowali młodzież do konkursów.

13 maja

Uczniowie klas VI szkoły podstawowej i gimnazjum obejrzeli spektakl profilaktyczny "Masz tylko jedno życie".

Drużyna chłopców zajęła II miejsce w Mistrzostwach Powiatu Kołobrzeskiego w Mini Piłce Nożnej szkół podstawowych w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej 2008/2009. Dziewczęta uplasowały się na IV miejscu.

Praca Ewy Ziółkowskiej otrzymała nagrodę Prezesa Oddziału Szczecińskiego Polskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk o Ziemi w półfinale części plastycznej X edycji Ogólnopolskiego Konkursu Geologiczno - Środowiskowego "Nasza Ziemia - środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro" pod hasłem "Ziemia Gigantów" organizowanego przez Zakład Regionalny Geologii Pomorza PIG w Szczecinie. Gratulacje!

22 - 24 maja
Uczennice gimnazjum Iga Supińska, Katarzyna Iwańczyk i Maria Poznańska wraz z p. Renata Malinowską spędziły trzy dni w zaprzyjaźnionym z naszą gminą Ustroniu. Najważniejszym punktem pobytu była międzynarodowa sesja zorganizowana przez Młodzieżową Radę Miasta Ustroń. Zaproszeni goście z Niemiec, Węgier, Słowacji, Czech i Polski przedstawiali za pomocą przygotowanych po angielsku prezentacji swoje miasta i codzienne życie swoje i swoich rówieśników. Nakręcony, przy współudziale wielu uczniów naszego gimnazjum, film bardzo się wszystkim podobał. Podczas pobytu nie brakowało atrakcji, była wycieczka do Cieszyna, wizyta w parku linowym i na torze saneczkowym na Czantorii. Jednakże zdecydowanie największe wrażenie na uczestnikach ustrońskiego spotkania wywarła możliwość bezpośredniego kontaktu z młodzieżą z różnych krajów. Dzięki tej konferencji uczennice naszego gimnazjum mogą powiedzieć: nasze Neukirchen Vluyn, nasz Budapeszt, nasze Hajdúnánás, nasze Piešťany, nasze Luhačovice, zaś młodzi Niemcy, Węgrzy, Słowacy i Czesi: nasze Ustronie Morskie. A unoszący się nad całą sesją internacjonalistyczny duch współpracy i wspólnoty wydawał się w tych pięknych dniach dysponować mocą, by wyrzec hasło: FIAT EUROPA.

25 maja

Uczniowie klas II i III SP uczestniczyli w spektaklu "Baśnie tysiąca i jednej nocy", który odbył się w Koszalinie w kinie Kryterium.

Uczniowie klas I SP w czasie wizyty w Skansenie Chleba miały możliwość zapoznania się ze sposobem wypieku pieczywa dawniej i dziś, uczestniczyły w procesie jego produkcji oraz degustowały pieczywo własnoręcznie upieczone.

26 maja

Święto Szkoły Podstawowej

Tradycyjnie w tym dniu uczniowie klas VI zaprosili uczniów klasy VI ze Szkoły Podstawowej w Rusowie na spotkanie integracyjne. Szóstoklasiści przygotowali swoim gościom słodki poczęstunek i oprowadzili ich po naszej szkole.

O godzinie 10.00 rozpoczął się IX Międzyszkolny Turniej Wiedzy o patronce. Najmłodsi recytowali wiersze Marii Konopnickiej oraz został rozstrzygnięty konkurs plastyczny "Co słonko widziało". A potem rozpoczęła się rywalizacja między drużynami klas IV - VI. Najwięcej emocji przyniosła konkurencja "Zbieranie jagód", która zresztą zadecydowała o zwycięstwie. Gratulacje dla drużyny z klasy VI b, która zajęła I miejsce i zdobyła puchar przechodni.

Grupa 41 gimnazjalistów uczestniczyła w spektaklu przygotowanym przez Wrocławski Teatr Edukacji. Uczniowie mieli możliwość przypomnienia sobie motywów i postaci mitologicznych, popularnych zwrotów frazeologicznych obecnych we współczesnej polszczyźnie.

28 maja

Po całorocznych zmaganiach z ortografią wyłoniono „Mistrza Ortografii”  w naszym gimnazjum.

Dyktanda zawierające ortogramy związane z matematyką, geografią, biologią i historią pisali wszyscy gimnazjaliści, spośród których, wyłoniono 4 finalistów : Katarzynę Iwańczyk, Igę Supińską, Aleksandrę Seroczyńską oraz Piotra Poniedziałka. Najlepszą znajomością zasad ortografii wykazała się Iga Supińska. Serdecznie gratulujemy!

Uczniowie klas IV i V pojechali na wycieczkę do Szymbarku, a klasy VI w ramach wychowania ekologicznego udali się na ruchome wydmy Słowińskiego Parku Narodowego.

29 maja

W ramach akcji "Owoce, warzywa i soki są na 5!" wszyscy uczniowie SP na drugie śniadanie zjedli pyszną sałatkę warzywną. Dzień sałatkowy przygotował samorząd uczniowski we współpracy z kołem ekologicznym.