2020-12-23

Dzielimy się bożonarodzeniową radością. Ogólnopolska akcja „Razem na Święta”

Uczniowie naszej szkoły jak co roku w okresie świąt Bożego Narodzenia przygotowali dary serca. Przekazywanie radości i miłości przyjęło formę odpowiednią do warunków pandemii. W czasie zajęć Szkolnego Koła Caritas  przygotowaliśmy kartki z niespodzianką (aniołki własnej produkcji) dla chorych z naszej parafii. Uczniowie klas 4-6 wykonali ozdoby świąteczne i kartki z życzeniami pełne ciepłych słów. Większość uczniów postanowiła obdarować nimi babcie i dziadków nie tylko ze swojej rodziny ale również z sąsiedztwa. Niektóre dzieci wysłały kartki do domu pomocy społecznej, inne podarowały pierniczki upieczone i ozdobione według własnego pomysłu. Ta wspólna akcja pokazała nam, że człowiek może ofiarować drugiej osobie część serca nawet w tak trudnym czasie izolacji. Wszystkim małym i dużym wolontariuszom dziękujemy. Bądźmy razem nie tylko na święta ale przez cały rok. “Więcej szczęścia jest w dawaniu aniżeli w braniu.”