2020-12-29

Mikołajkowe Turnieje Mini Piłki Siatkowej

W dniach pomiędzy 14, a 22 grudnia w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Ustroniu Morskim rozegrane zostały jak co roku, Mikołajkowe Turnieje Mini Piłki Siatkowej w trzech kategoriach wiekowych, osobno dla dziewcząt i chłopców. Najwięcej emocji było w najmłodszej, najliczniejszej grupie dziewcząt z roczników 2011 – 2013, gdzie o pozycjach 2 – 4 zadecydowały tzw. małe punkty. Triumfatorką turnieju została Julia Regińska, drugie miejsce przypadło Magdalenie Kalińskiej, a trzecie Poli Marciniak. Wiktoria Ciborowska, mimo wygranej takiej samej ilości meczy co dwie wyżej sklasyfikowane koleżanki, tym razem musiała zadowolić się czwartą pozycją. Wśród chłopców na najwyższym stopniu podium stanął Remigiusz Iwan, przed Filipem Gontek i Wojciechem Szwajłyk. W kategorii starszej – roczniki 2008 – 2010 niepokonaną okazała się szóstoklasistka Oliwia Surdyk, jej klasowa koleżanka Aleksandra Windorpska zajęła miejsce drugie, a na trzecim sklasyfikowana została czwartoklasistka Maja Wruck. W grupie chłopców złotym medalistą turnieju został Kacper Matejek, srebro zawisło na szyi Dawida Wróblewskiego, a brąz „powędrował” do Marcina Trzeszczkowskiego. W najbardziej doświadczonej grupie – roczniki 2006 – 2008 pewnie po zwycięstwo sięgnęła Justyna Klimorowska. Na drugiej pozycji sklasyfikowana została Angelika Plesiak i na trzeciej Maria Makowska. Najlepszym siatkarzem w tej samej grupie wiekowej okazał się Bartosz Małyszewicz, przed Karolem Wolniewiczem i Markiem Dmowskim. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy na kolejny Turniej Mikołajkowy za rok! Organizatorem zawodów był Uczniowski Klub Sportowy "Sokół", Szkoła Podstawowa w Ustroniu Morskim i Województwo Zachodniopomorskie.