Apel dla najmłodszych

„Rozpłynęła się już pieśń radosna
                                                                                                  głośnym echem po ojczystym kraju,
                                                                                                  Witaj, witaj, majowa rocznico,
                                                                                                  pamiętny trzeci maju… ”

Tymi słowami młodsi uczniowie naszej szkoły z  klasy III a rozpoczęli uroczysty apel z okazji Święta Konstytucji 3 Maja pod kierunkiem wychowawcy
p. M. Kossakowskiej. Apel odbył się 27 kwietnia 2018 roku. Uczestniczyli w nim uczniowie klas I – III wraz z wychowawcami i nauczycielami oraz zaproszeni goście. W swoim wystąpieniu uczniowie przypomnieli tło historyczne wydarzeń z 3 maja 1791 r. i wyjaśnili dlaczego jest to nadal tak ważny dzień dla Polski. Po odśpiewaniu hymnu państwowego uczniowie zaprezentowali montaż słowno – muzyczny, oddający klimat wydarzeniom sprzed 227 lat. Zabrzmiała również radosna  pieśń „ Mazurek 3 Maja”, w takt której powiewały biało-czerwone chorągiewki w rękach uczestników apelu.