2014-03-18

Kot w butach w Internetowym Teatrze TVP

18 marca kurtyna Internetowego Teatru TVP dla Szkół poszła w górę i uczniowie szkoły podstawowej obejrzeli spektakl „Kot w butach” - sztukę przygotowaną przez aktorów Gliwickiego Teatru Muzycznego.

„Kot w butach" to pełna humoru baśń muzyczna. Wesołe piosenki, sympatyczni bohaterowie, malownicze dekoracje (do przedstawienia uszyto specjalną, zaprojektowaną przez Adama Kiliana kurtynę) - a wszystko po to, by zachwycić i oczarować najmłodszych widzów. Jeżeli dobrze przyjrzeli się oni przedstawieniu, znaleźli w nim również fragmenty innych bajek...

Spektakl oparty na znanym motywie Kota w butach z bajki braci Perrault, opowiadał o przygodach młynarczyka Janka, zakochanego w Małgosi - córce Młynarzowej - i zaczarowanego Kota. Scenografię i kostiumy przygotował wybitny twórca Adam Kilian. Odwołując się do dziecięcej wyobraźni i nawiązując do znanych bajek, stworzył barwny, kolorowy świat, z chatką z piernika, drewnianym młynem, drzewami z wikliny… Przedstawienie odbywło się z „żywą” orkiestrą. W muzyce Andrzeja Hundziaka brzmiał i polski mazur i tango - piosenki i choreografia uatrakcyjniły bajkową narrację. Dla młodych widzów - uczniów klas I - IV naszej szkoły - było to jedno z pierwszych spotkań teatralnych z musicalem.
W tym nowatorskim projekcie teatralnym z wykorzystaniem szerokopasmowego Internetu wzięli udział również uczniowie klasy VI a.