Zdrowo jem, więcej wiem!

2019-03-18 Podsumowanie etapu zimowego projektu „Zdrowo jem, więcej wiem!”

13 marca 2019 roku zakończyliśmy etap zimowy projektu „Zdrowo jem, więcej wiem!”.
W jego ramach prowadzono następujące działania:

• lekcje „Dbam o to, co jem i jak spędzam czas” (kl. II c) oraz „Jesteśmy aktywni jak mieszkańcy Turkusowej Planety” (kl. II abc),
  • konkurs na najlepszy rysunek „Jestem Siłaczkiem” (kl. II c),
  • konkurs – strefa aktywności – najciekawsze propozycje zabaw w szkole (kl. II b),
  • forum zdrowia dla rodziców „Zdrowe inwestycje – rodzice na start” (rodzice kl. II a)
  • oraz promocję podjętych działań w ramach projektu.

Uczniowie zdobyli wiedzę na temat zależności między sposobem odżywiania i aktywnością fizyczną a stanem zdrowia i samopoczuciem, znaczenia aktywności fizycznej i zdrowego odżywiania dla właściwego rozwoju psychofizycznego, samodzielnie projektowali zdrowe posiłki, stworzyli ranking swoich ulubionych gier i zabaw ruchowych. W ramach promocji zorganizowano bal karnawałowy oraz kąciki zabaw.
Rodzice wysłuchali krótkiej prelekcji na temat „O potrzebie aktywności fizycznej w rodzinie”, uzyskali informacje o programie „Aktywnie po zdrowie” oraz wiadomości dotyczące zasad zdrowego odżywiania, motywowania dzieci do wprowadzania w życiu korzystnych dla zdrowia zmian, w tym do zwiększenia aktywności fizycznej.

Dbam o to, co jem i jak spędzam czas

Jesteśmy aktywni jak mieszkańcy Turkusowej Planety

Jestem Siłaczkiem

Najciekawsze propozycje zabaw w szkole

Promocja podjętych działań

Czytaj także:
Podsumowanie etapu jesiennego projektu „Zdrowo jem, więcej wiem!”
 22 listopada 2018 roku zakończyliśmy etap jesienny projektu „Zdrowo jem, więcej wiem!”.  czytaj więcej »
 <<kwiecień 2021>>