2020-08-03

Poznaliśmy wyniki egzaminu ósmoklasisty

Opublikowane zostały wyniki egzaminu ósmoklasisty. Uczniowie naszej szkoły osiągnęli bardzo dobre wyniki z wszystkich przedmiotów: język polski 60,59; matematyka 53,38; język angielski 61,00; język niemiecki 50,00. Dla porównania średnie w okręgu wyniosły: język polski 56,40; matematyka 43,34; język angielski 51,86; język niemiecki 41,64. W województwie zachodniopomorskim odpowiednio: 55,25 (j. polski), 42,53 (matematyka), 52,30 (j. angielski) i 42,31(j. niemiecki). Wyniki naszej szkoły są lepsze od wyników w kraju, okręgu i województwie. Wśród wszystkich gmin województwa zachodniopomorskiego wynik z matematyki osiągnięty przez naszych uczniów jest najwyższy. Z matematyki i języka angielskiego nasi ósmoklasiści byli lepsi aż o 10 punktów procentowych od swoich rówieśników w zachodniopomorskim. W 9 stopniowej skali staninowej tegoroczne wyniki z matematyki i języka angielskiego znalazły się w staninie 7 (wysoki), a z języka polskiego i niemieckiego w staninie 6 (wyżej średni). Mimo że szkoła od marca pracowała w systemie zdalnym, to dzięki zaangażowaniu uczniów i nauczycieli nie wpłynęło to negatywnie na wynik egzaminu. Gratulujemy uczniom, którzy mimo trudnych warunków związanych z pandemią dobrze poradzili sobie z wymaganiami, jakie przed nimi postawiono.