2014-04-16

Pisankowe szaleństwo czyli Wielkanocna Zabawa Zająca

Ostatniego dnia przed wiosenną przerwą świąteczną uczniowie, nauczyciele i rodzice szkoły podstawowej wzięli udział w pisankowym szaleństwie,  czyli Wielkanocnej Zabawie Zająca. Przebrani za króliczki, kurczaczki, pisanki, z wiosennymi akcentami we włosach i garderobie spotkaliśmy się na szkolnym boisku, gdzie przywitał nas… zając, który poprowadził całą imprezę.
Uczniowie każdej klasy wraz z wychowawcą zaprezentowali się w konkursie na najciekawsze przebranie wielkanocne. Wszystkie stroje były bardzo pomysłowe i komisja złożona z nauczycieli, uczniów i rodziców miała nie lada zadanie, aby wyłonić laureatów. W efekcie I miejsce w kategorii klas I – III zdobyła klasa I a, a w kategorii klas IV – VI – V b.
Wiele emocji wywołał konkurs „Poszukiwanie zaginionej pisanki”. Klasowe drużyny „zbieraczy” i „pomagaczy” wyszukiwały ukryte w trawie pisanki, które lądowały w koszyczkach wychowawców. Tym razem I miejsca zdobyły klasy III b i VI b.
Ostatnie zadanie - wyścig z jajem - wcale nie był łatwą konkurencją – trzeba było utrzymać na łyżeczce jajko i obiec z nim pachołek, którym byli… rodzice. Najszybciej wykonały to zadanie klasy III b i VI a.
Na zakończenie wspólnej zabawy zwycięzcom zostały wręczone dyplomy i nagrody ufundowane przez Radę Rodziców oraz Dyrektora Szkoły.
W wiosennym nastroju złożyliśmy wszystkim życzenia świąteczne i postanowiliśmy pisankowe szaleństwo wpisać na stałe do kalendarza imprez szkolnych.
Serdecznie dziękujemy uczniom, rodzicom i nauczycielom za przygotowania do konkursów, zaangażowanie w zabawę i dobry humor.

Szkolni Koordynatorzy Projektu