2016-11-02

Konkurs edukacyjny "Bezpiecznie Tu i Tam"

Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Ustroniu Morskim przystąpiła do konkursu edukacyjnego „Bezpiecznie Tu i Tam”. Jest on organizowany w ramach programu społecznego o tej samej nazwie przez Fundację Orange, której misją jest edukacja dzieci i osób dorosłych w zakresie kompetencji cyfrowych
Celem konkursu jest zwiększenie bezpieczeństwa dzieci online oraz edukacja młodych internautów, ich rodziców i opiekunów w zakresie odpowiedzialnego korzystania z sieci. Konkurs pomaga też zintegrować środowisko rodzinne i szkolne we wspólnym działaniu na rzecz szkoły, ponieważ punkty na konto szkoły zdobywają wszyscy:
• nauczyciele – organizując aktywności w szkole,
• dzieci – uczestnicząc w lekcjach i konkursach,
• rodzice – zdobywając certyfikaty kursu.

Bardzo serdecznie zapraszamy do udziału zwłaszcza rodziców, którzy uczestnicząc w kursie internetowym będą mogli zdobyć wiedzę z zakresu bezpieczeństwa w Internecie, a jednocześnie pomagać szkole w osiągnięciu sukcesu.
Konkurs będzie trwał do marca  2017 roku.
Szczegóły dotyczące akcji przekażemy na spotkaniu z rodzicami 7 listopada 2016 roku.

Zapraszamy Rodziców uczniów:
- klas I-III o godzinie 16.45,
- klas IV – VI o godzinie 17.00.
Spotkanie odbędzie się w sali nr 11.