2019-06-13

Wystartowali w Berlinie

W dniach 7 – 9 czerwca siedemnastoosobowa reprezentacja UKS „Sokół” Ustronie Morskie na zakończenie sezonu pływackiego uczestniczyła w XXIII Zawodach Pływackich o Puchar Prezesa SG Neukolln Berlin. W rywalizacji uczestniczyło blisko 1000 zawodników z czternastu państw i trzydziestu klubów sportowych. W zawodach stojących na bardzo wysokim poziomie sportowym nasi zawodnicy uzyskali wiele czołowych pozycji w swoich kategoriach wiekowych. W większości ustanowili rekordy życiowe, a start na dziesięciotorowym, odkrytym obiekcie stanowi dla wszystkich nowe doświadczenie. Na szczególne wyróżnienie zasługują Justyna Klimorowska, która zdobyła dwa złote medale oraz Oliwia Surdyk, która wywalczyła złoty i srebrny „krążek”. Blisko podium była Julia Kotlińska zajmując czwarte miejsce na dystansie 50 metrów stylem grzbietowym, a do medalu zabrakło jej 0,01 sekundy... Piąte miejsce wywalczyła sztafeta dziewcząt 4 x 50 m stylem dowolnym. Uczestnicy wyjazdu wykorzystali wolny czas na zwiedzanie miasta, a także na wizytę w popularnym berlińskim zoo. Pobyt stanowił swoistą przygodę, ponieważ dzieci musiały samodzielnie przygotować nocleg w przywiezionych namiotach. Zarząd UKS „Sokół” dziękuje serdecznie za wsparcie OW Max w Ustroniu Morskim, który użyczył busa na przejazd, Panu Przemysławowi Cap za bezpieczne prowadzenie pojazdu oraz Panu Dariuszowi Stegienta za wypożyczenie przyczepki na bagaże.