2023-01-04

Wyniki konkursu "Wokół symboli narodowych"

w klasach II-III

VIII Edycja konkursu „Wokół symboli narodowych”  odbyła się w naszej szkole w  listopadzie 2022 roku. Tegoroczna edycja odbyła się pod patronatem Wojewody Zachodniopomorskiego Zbigniewa Boguckiego. W wojewódzkim konkursie wzięło udział 24 uczniów z klas II i III szkoły podstawowej.  Celem konkursu było upowszechnienie i popularyzacja wśród uczniów   znajomości historii Polski ze szczególnym uwzględnieniem polskich symboli narodowych. VIII edycja konkursu odbyła się w 100 szkołach województwa zachodniopomorskiego i obejmowała północną część województwa lubuskiego. Wzięło w nim udział 1891uczniów. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

I miejsce: Amelia Kraska-Śmiglewicz

II miejsce: Piotr Dziubak, Izabela Grzeczka, Miłosz Plesiak, Tymon Piątek, Maja Jędrzejewska, Laura Zwolińska, Franciszek Stawiarz

III miejsce : Maximilian Żukowski, Kuba Błaszczyk, Michalina Bruśniak, Maja Jermakowicz, Vannessa Skaba, Kamil Jenek, Krystian Tarka.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w VIII edycji konkursu ,,Wokół symboli narodowych”.