2019-02-25

Mistrzostwa Powiatu w Pływaniu Drużynowym

Trzeci rok z rzędu reprezentacje dziewcząt i chłopców, rywalizujące w ramach Igrzysk Dzieci (roczniki 2006 i mł.) w Mistrzostwach Powiatu w Drużynowym Pływaniu, zajęły pierwsze miejsca, a tym samym prawo startu w finale wojewódzkim, który odbędzie się w marcu (czekamy na dokładną informację WSZS). Reprezentacja składa się z 6 dziewcząt lub 6 chłopców oraz zawodników rezerwowych. W składach naszych drużyn znaleźli się: Roksana Hofman, Justyna Klimorowska, Maria Makowska, Małgorzata Zając, Partycja Dojka, Oliwia Surdyk, Magdalena Bartczak, Sara Hofman, Aleksandra Windorpska, Maria Cholewińska i Julia Wruck, Mateusz Ciba, Karol Wolniewicz, Igor Rymaszewski, Sammy Dudek, Borys Struszczak, Arkadiusz Taramas i Dawid Wróblewski. Zgodnie z regulaminem, podczas zawodów obowiązuje kolejność startów:
1) Wyścigi indywidualne:
- 50 m stylem klasycznym – 1 zawodnik,
- 50 m stylem grzbietowym – 1 zawodnik,
- 50 m stylem motylkowym – 1 zawodnik,
- 50 m stylem dowolnym – 1 zawodnik,
- piąty i szósty zawodnik startuje w dowolnie wybranym stylu spośród czterech powyżej.
2) Sztafeta 6 x 25 m stylem dowolnym.
W kategorii starszej w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej (roczniki 2003 - 2005) rywalizowała drużyna dziewcząt, która została sklasyfikowana na trzeciej pozycji. Drużynę stanowiły: Zuzanna Pytloch, Aleksandra Lipska, Marta Ciba, Marcelina Bielak, Mia Dudek, Patrycja Zasada, Marta Oleszczuk i Karina Wachowicz.
Organizatorem zawodów powiatowych był Kołobrzeski Szkolny Związek Sportowy, Szkoła Podstawowa w Ustroniu Morskim, Uczniowski Klub Sportowy "Sokół" i Centrum Sportowo - Rekreacyjne "Helios".