2024-02-26

Nasi pływacy najlepsi w powiecie!

W piątek nasza szkoła, Uczniowski Klub Sportowy „Sokół”, Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Kołobrzeski Szkolny Związek Sportowy byli organizatorami Mistrzostw Powiatu w Drużynowym Pływaniu w ramach Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Cieszymy się, że do rywalizacji z nami stanęły kołobrzeskie szkoły: SP nr 1, SP nr 6 i SP nr 7. Po zaciętych zmaganiach okazaliśmy się najlepsi w trzech klasyfikacjach!  Najlepszymi drużynami powiatu zostały ekipy dziewcząt i chłopców młodszych rywalizujące w ramach Igrzysk Dzieci (rocznik 2011 i mł.) oraz drużyna chłopców starszych rywalizująca w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej (roczniki 2009 – 2010). Starsze dziewczęta zajęły drugie miejsce. Pływacką drużynę stanowiło sześć zawodniczek lub zawodników, każdy pływak rywalizował w jednej konkurencji indywidualnej stylem klasycznym, motylkowym, grzbietowym lub dowolnym, a następnie w sztafecie 6 × 25 m (młodsi) i 6 × 50 m (starsi). Nasze szkolne drużyny jako mistrzowie powiatu wystartują w finale wojewódzkim, który zaplanowany jest na koniec marca. Zespoły wystąpiły w nstp. składach:

Drużyna dziewcząt – ID:
Magdalena Kalińska, Julia Regińska, Izabela Szumowska, Oliwia Karabelska, Wiktoria Wróblewska, Michalina Barycka i rez.: Wiktoria Ciborowska, Pola Marciniak i Katarzyna Ciania

Drużyna chłopców – ID: Borys Rydz, Maximilian Żukowski, Bartosz Wolniewicz, Antoni Zawada, Remigiusz Iwan, Wojciech Woltmann i rez.: Natan Pluta, Wojciech Szwajłyk i Mikołaj Żołnowski

Drużyna dziewcząt – IMS: Amelia Bujniewicz, Arina Hariacha, Olga Męch

Drużyna chłopców – IMS: Adam Rojek, Filip Suder – Maksymowicz, Dominik Shlegel, Borys Bartczak, Konrad Koniczek, Piotr Kopiel, rez.: Marcin Trzeszczkowski i Illia Horbunov

Wyniki uzyskane przez nasze zawodniczki i zawodników na poszczególnych dystansach:
Dziewczęta młodsze:
Izabela Szumowska – 25 m stylem dowolnym: 15,73 sek.
Wiktoria Wróblewska – 25 m stylem dowolnym: 18,32 sek.
Magdalena Kalińska – 25 m stylem grzbietowym: 18,16 sek.
Michalina Barycka – 25 m stylem grzbietowym: 23,87 sek.
Julia Regińska – 25 m stylem motylkowym: 17,32 sek.
Oliwia Karabelska – 25 m stylem klasycznym: 23,45 sek.
sztafeta dziewcząt 6 x 25 m: 1.51,30 min.

Chłopcy młodsi:
Maximilian Żukowski – 25 m stylem dowolnym: 20,30
Remigiusz Iwan – 25 m stylem dowolnym: 25,30
Bartosz Wolniewicz – 25 m stylem grzbietowym: 20,12 sek.
Antoni Zawada – 25 m stylem grzbietowym: 24,11 sek.
Borys Rydz – 25 m stylem motylkowym: 22,69 sek.
Wojciech Woltmann – 25 m stylem klasycznym: 27,47 sek.
sztafeta chłopców 6 x 25 m: 2.13,30 min.

Chłopcy starsi:
Adam Rojek – 25 m stylem dowolnym: 20,23 sek.
Piotr Kopiel – 25 m stylem dowolnym: 22,56 sek.
Dominik Shlegel – 50 m stylem dowolnym: 42,18
Filip Suder – Maksymowicz – 50 m stylem grzbietowym: 52,81 sek.
Borys Bartczak – 25 m stylem motylkowym: 16,42 sek.
Konrad Koniczek – 50 m stylem klasycznym: 51,13 sek.
sztafeta 6 x 50 m: 4.29,37 min.

Serdecznie gratulujemy naszym uczniom i zachęcamy do systematycznego uczestnictwa w treningach pływackich, aby jak najlepiej zaprezentować się w finale wojewódzkim. Dziękujemy Pani Wiolettcie Rydz, Pani Weronice Jabłońskiej, Pani Julii Pluta, Panu Sławomirowi Matejek i Piotrowi Śmiechowskiemu za pomoc przy organizacji zawodów. Koszty organizacji zawodów pokryte zostały ze środków UKS "Sokół" otrzymanych w ramach dotacji z Gminy Ustronie Morskie oraz ze środków KSZS.

Fotogaleria dostępna na facebooku UKS Sokół Ustronie Morskie.