Oficjalna strona Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Ustroniu Morskim
Ustronie Morskie

2014/2015

2015-05-01 Rozstrzygnięcie XXII edycji konkursu MÓJ DOM, MOJA OJCZYZNA, MOJA EUROPA

 Każdego roku, o tej samej porze, jury zmaga się z zadaniem bardzo trudnym, bowiem musi wybrać prace, które zasługują na szczególną uwagę. Każda z przedstawionych w pokonkursowej wystawie prac, jest pewnego rodzaju dziełem sztuki i za każdym razem przemawia innymi środkami. Jednakże co roku prace dzieci i młodzieży zabierają nas w swoistego rodzaju podróż. Życie na naszej Planecie jest jedną wielką podróżą, w którą zabierani jesteśmy przez małych i dużych artystów. Prezentują oni w swoich pracach myśli, uczucia, doznania, za pośrednictwem różnorodnych technik oraz rozmaitego rodzaju środków wyrazu plastycznego. Tym bardziej trudny jest wybór, jak trudna jest interpretacja każdego dzieła, wychwycenie tego czarodziejskiego fragmentu, który nas zachwyca i zapiera oddech. 

Komisja w składzie: Barbara Sobczyk – Ruchniewicz, Elżbieta Adamczyk, Katarzyna Wesołowska, Mariola Ostrowska, Grażyna Dymańska dokonała wyboru prac nagrodzonych oraz wyróżnionych w XXII Edycji Konkursu Plastycznego „Mój Dom, Moja Ojczyzna, Moja Europa”.
Nagrody wręczali: Roman Kaczor - Poseł na Sejm, Anna Mieczkowska - Członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego oraz Wójt Gminy Ustronie Morskie - Jerzy Kołakowski.
 

Prace nagrodzone: 

I kategoria: klasy „0” 

Amelia Klukowska                    – Przedszkole w Ustroniu Morskim 

Aleksandra Windorpska             – Przedszkole w Ustroniu Morskim 

Olivier Barycki                          – Przedszkole w Ustroniu Morskim 

II kategoria: klasy I - III SP 

Patrycja Dojka                         – SP Ustronie Morskie 

Marek Dmowski                       – SP Ustronie Morskie 

Damian Kubiak                         – SP Ustronie Morskie 

III kategoria: klasy IV – VI SP 

Zuzanna Magda                        – SP Ustronie Morskie 

Karina Wachowicz                    – SP Ustronie Morskie 

Robert Żolik                             – SP Ustronie Morskie 

IV kategoria: gimnazjum 

Joanna Pniewska                      – Gimnazjum nr 3 w Kołobrzegu 

Piotr Eliasz                               – Gimnazjum nr 3 w Kołobrzegu 

Jakub Kurzyński                       – Gimnazjum w Ustroniu Morskim 

 

Prace wyróżnione 

I kategoria: klasy „0” 

Daria Gnacińska                       – Przedszkole Ustronie Morskie 

Sara Hofman                            – Przedszkole Ustronie Morskie 

Filip Suder-Maksymowicz          – Przedszkole Ustronie Morskie 

Zofia Karnia                             – Przedszkole Ustronie Morskie 

II kategoria: klasy I - III SP 

Marcelina Kaczmarek                – SP Ustronie Morskie 

Maksym Kalociński                   – SP Ustronie Morskie 

Wiktoria Kaźmierczak                – SP Ustronie Morskie 

Nikola Małyszewicz                   – SP Ustronie Morskie 

Szymon Pindel                          – SP Ustronie Morskie 

III kategoria: klasy IV – VI SP 

Rafał Kubiak                            – SP Ustronie Morskie 

Anna Radka                             – SP Ustronie Morskie 

Antoni Szklarski                       – SP Ustronie Morskie 

Paweł Tomoń                          – SP Ustronie Morskie 

Jagoda Walasek                      – SP Ustronie Morskie 

IV kategoria: gimnazjum 

Alicja Haratyk                           – Gimnazjum w Ustroniu Morskim 

Klara Krakowska                      – Gimnazjum w Ustroniu Morskim 

Julia Krzos                               – Gimnazjum nr 3 w Kołobrzegu 

Bartosz Kwiatkowski                 – Gimnazjum nr 3 w Kołobrzegu 

Joanna Pniewska                      – Gimnazjum nr 3 w Kołobrzegu 

 

Nagrody specjalne 

Anna Radka                             – SP ustronie Morskie 

Julia Wierzbicka                       – SP Ustronie Morskie 

Gratulujemy wszystkim uczestnikom, którzy zechcieli obdarzyć nas zaufaniem, cząstką swojego artystycznego i jednocześnie wewnętrznego „ja”.  

Dziękujemy opiekunom i pragniemy gorąco zaprosić już dziś do udziału w kolejnej edycji konkursu.  

Serdecznie dziękujemy sponsorom nagród XXII edycji konkursu, którymi byli: 

wojt,jastrzebskie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Do zobaczenia w przyszłym roku! 

 

 Prace nagrodzone:

Aleksandra Windorpska
Aleksandra Windorpska
Amelia Klukowska
Amelia Klukowska
Olivier Barycki
Olivier Barycki
Damian Kubiak
Damian Kubiak
Marek Dmowski
Marek Dmowski
Patrycja Dojka
Patrycja Dojka
Karina Wachowicz
Karina Wachowicz
Robert Żolik
Robert Żolik
Zuzanna Magda
Zuzanna Magda
Joanna Pniewska
Joanna Pniewska
Jakub Kurzyński
Jakub Kurzyński
Piotr Eliasz
Piotr Eliasz
Anna Radka
Anna Radka
Julia Wierzbicka
Julia Wierzbicka

Fotorelacja z uroczystości:

Share |
Czytaj także:
Podsumowanie konkursu ,,Najlepszy uczeń - sportowiec"
Razem z końcem roku szkolnego w Zespole Szkół zakończyła się kolejna edycja konkursu „Najlepszy uczeń – sportowiec” szkoły podstawowej i gimnazjum.
czytaj więcej »
Świadectwa, nagrody, kwiaty i pożegnania
 Zakończenie roku szkolnego to czas podsumowań i pożegnań.  czytaj więcej »
Najmłodsi zakończyli rok szkolny
Zakończenie roku szkolnego to doskonała okazja, aby wyróżnić tych uczniów, którzy pilną i systematyczną nauką oraz udziałem w konkursach i zawodach sportowych osiągnęli wysokie wyniki. czytaj więcej »
Uroczyste zakończenie roku klas IV - VI
Koniec roku szkolnego, pożegnanie absolwentów klas VI jest okazją, aby zaprezentować efekty pracy uczniów, nauczycieli i rodziców. czytaj więcej »
Wychowanie morskie wciąż aktualne
 Po raz siódmy uczniowie naszego gimnazjum znaleźli się w gronie laureatów konkursu plastyczno-literackiego z cyklu „Morze a moja duża i mała Ojczyzna”. czytaj więcej »
Kalendarz wydarzeń
 <<październik 2019>> 
PnWtŚrCzPiSoNi
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

© 2011 Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Ustroniu Morskim, ul. Wojska Polskiego 8, 78-111 Ustronie Morskie, tel. 094 35 15 528
szkola@ustronie-morskie.pl, http://szkola.ustronie-morskie.pl