Uczniowie na Festiwalu Nauki

W czwartek Politechnika Koszalińska zorganizowała kolejny Festiwal Nauki. Impreza była przeznaczona dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Jej celem jest popularyzacja nauki poprzez prezentowanie zagadnień w ciekawy i przystępny sposób. Uczelnia zaplanowała pokazy i wykłady popularnonaukowe z różnych dziedzin oraz zajęcia w pracowniach i laboratoriach. Największe wrażenie na naszych uczniach wywarł pokaz świateł laserowych z efektami specjalnymi . Wzięli także udział w wykładzie na temat budowy i wykorzystania anten, quizie na temat ochrony środowiska, pokazie wozów strażackich, dyktandzie z języka angielskiego  oraz prezentacji trenażera „Cyklop” -  wojskowego urządzenia do nauki i kontroli celowania.