Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych

Uczniowie klas VIII i III gimnazjum wzięli udział w "Dniach Otwartych Drzwi" w Zespole Szkół im. M. Rataja w Gościnie. Prezentacja szkół branżowych i techników organizowana jest w ramach Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych „Odkryj swój talent” 2018. W czasie dni otwartych można było dowiedzieć się jak w przyszłości zostać strażakiem, żołnierzem, policjantem czy funkcjonariuszem straży granicznej? Jak zdobyć zawód technika lotniskowych służb operacyjnych czy technika mechanika obsługi urządzeń skrawających? Odwiedzający dowiedzieli się jak Szkoła przygotowuje do ewentualnej pracy w służbach mundurowych (po dalszym kształceniu w danym kierunku), na czym polegają testy sprawnościowe, w jaki sposób odbywają się zajęcia praktyczne. Na zakończenie uczestnicy wydarzenia zostali poczęstowani wojskową grochówką.