2022-04-22

Dzień Ziemi, święto Naszej Planety

22 kwietnia to święto Naszej Planety, obchodzone na całym świecie. Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto obchodzone w 192 krajach. Nasza szkoła również obchodziła święto Naszej Ziemi bardzo aktywnie. Dzieci obejrzały filmik edukacyjny , w którym dowiedziały się wszystkiego co najważniejsze, by troszczyć się o zdrowie Ziemi. Klasy III a oraz III b wspólnie stworzyły wielki kolorowy obraz na świeżym powietrzu. Podczas przerw dzieci bardzo chętnie uczyły się segregować śmieci do specjalnie przygotowanych pojemników imitujących śmietniki, a wszystko pod okiem Pani Kai Gałęzowskiej oraz Małgorzaty Grzebieluchy. Na uczniów czekały specjalnie przygotowane karty z kodowaniem, kolorowanką XXL, labirynty, łamigłówki oraz wiele zadań informujących jak dbać o naszą planetę. Na każdego uczestnika zabawy czekała słodka niespodzianka oraz certyfikat aktywnego uczestnictwa w Światowym Dniu Ziemi.