Obozowe podsumwanie

Czterdziestoosobowa grupa dzieci i młodzieży ze szkoły podstawowej przebywała w terminie od 12 do 24 stycznia 2018 r. w Muszynie na obozie sportowo – rekreacyjnym zorganizowanym przez Uczniowski Klub Sportowy „Sokół” Ustronie Morskie.
Uczestnicy obozu głównie uczyli się i doskonalili umiejętności narciarskie na stokach w Tyliczu i Krynicy. Oprócz zabawy „na nartach” zjazdowych, w programie wypoczynku znalazły się wyjścia na lodowisko, trening na nartach biegowych, zabawa na ściance wspinaczkowej, kulig z ogniskiem, biesiada z góralem, trzy wycieczki z przewodnikiem: po Muszynie wraz ze zwiedzaniem Muzeum Regionalnego, do Krynicy – Zdrój z wizytą w Muzeum Zabawek i z wjazdem kolejką linową na Górę Parkową, a także wycieczka Doliną Popradu z wjazdem kolejką krzesełkową na Wierchomlę i obejrzeniem Cerkwi w Szczawniku.
Nie zabrakło dyskotek, konkursu plastycznego, karaoke oraz na podsumowanie zimowiska tradycyjnych otrzęsin – pasowania na narciarza z wręczeniem dyplomów i drobnych upominków wszystkim uczestnikom zimowiska. W drodze powrotnej uczestnicy zgrupowania bawili się w jednym z największych Aquaparków w Polsce w Krakowie.
Organizacja wyjazdu i bogaty program obozu możliwe były dzięki dotacji Urzędu Gminy Ustronie Morskie dla Uczniowskiego Klubu Sportowego „Sokół”. Za okazaną pomoc zarząd klubu składa serdeczne podziękowania.