Żegnaj szkoło, witajcie wakacje!

22 czerwca zakończył się rok szkolny 2017/2018. Na uroczystym podsumowaniu nie zabrakło nagród, dyplomów, wyróżnień oraz wzruszeń związanych z pożegnaniami. Jak co roku żegnaliśmy naszych absolwentów, przedostatni już rocznik gimnazjalistów. Żegnaliśmy też  Księdza Proboszcza, który związany był z naszą parafią i ze szkołą przez blisko trzydzieści lat. Podsumowując rok szkolny Pani Dyrektor Mariola Ostrowska wymieniła szkolne osiągnięcia: wysokie wyniki nauczania i dobry wynik egzaminu gimnazjalnego, który jest lepszy od wyniku województwa, a porównywalny do wyników w kraju. Najwyższą średnią wśród klas szkoły podstawowej uzyskała klasa Va, wśród klas gimnazjalnych III B, najlepszą frekwencją może pochwalić się klasa VIIa. Zgodnie z tradycją przyznano tytuły Prymusa i Małego Prymusa, otrzymują je uczniowie z najwyższymi wynikami w nauce, w tym roku były to Liliana Lewosińska z klasy IIIa i Anna Radka z IIIB gimnazjum, Ania otrzymała także nagrodę Absolwenta roku szkolnego 2017/2018. Tytuł Osobowość roku 2017/2018 przypadł nauczycielce p. Małgorzacie Budka i uczennicy Nadii Caban. Po raz drugi przyznano nagrodę Uczeń z klasą, w szkole podstawowej otrzymała ją Aleksandra Windorpska, a w gimnazjum Wiktor Proć. Najmłodszym uczniom przyznane zostały odznaki wzorowego ucznia. Przewodniczący RR Grzegorz Pytloch wręczył ufundowane przez Radę Rodziców nagrody uczniom ze 100% frekwencją, otrzymali je Kacper Matejek, Oliwia Iwanowska, Bartłomiej Ciania, Igor Krakowski i Patrycja Zasada. Rada Rodziców przyznała także nagrody tym uczniom, u których w ciągu całego roku szkolnego widoczny był największy progres. Przewodniczący Rady Gminy p. Andrzej Basarab wręczył nagrody uczniom, którzy napisali egzamin gimnazjalny na 100%, taki wynik uzyskali Anna Radka z historii i języka angielskiego oraz Nadia Caban, Patryk Górnowski i Daniel Tomczyk z języka angielskiego.