2016-10-25

Dzień Kundelka

25.10.2016 r. obchodziliśmy Dzień Kundelka święto wszystkich psów wielorasowych. Organizatorem obchodów była biblioteka szkolna. Zaproszony gość pani Izabela Poznańska, kierownik GOPS, głośno czytała dzieciom opowiadanie pt.”Bratek” o piesku terapeucie, który pomagał chorym dzieciom. Uczniowie uważnie słuchali, następnie swobodnie wypowiadali się na temat wysłuchanego tekstu. Obchodom Dnia Kundelka towarzyszyła  wystawa tematyczna  pt. „Zwierzęta w literaturze dla dzieci i młodzieży” oraz prezentacja prac plastycznych uczniów pt. „Mój czworonożny przyjaciel”. Dzieci chętnie opowiadały o  swoich ulubieńcach, pisały krótkie wierszyki, tworzyły własne książeczki o psach i kotach. Dzień upłynął bardzo miło, gdyż tematyka była bliska dzieciom.