Kwiecień 2005

2 kwietnia

21.37 - Odszedł Jan Paweł II ... W naszych sercach pozostanie na zawsze.

4 kwietnia

O godz. 11.00 wszyscy uczniowie i pracownicy naszej szkoły uczestniczyli we Mszy Świętej w intencji naszego Papieża, wielkiego przyjaciela młodzieży i najwybitniejszego nauczyciela.

Z inicjatywy uczniów klas III gimnazjum codziennie (do dnia pogrzebu) o godzinie 21.37 w Kościele Parafialnym w Ustroniu Morskim odmawiana będzie 10 różańca w intencji Ojca Świętego.

Dzień otwarty. Spotkanie rodziców i nauczycieli z przedstawicielem Powiatowej Komendy Policji w Kołobrzegu ds. narkomanii.

5 kwietnia

41 szóstoklasistów pisało sprawdzian zewnętrzny. Z niecierpliwością czekamy na wyniki.

6 kwietnia

10 gimnazjalistów z klas III uczestniczy w konkursie "Poliglota" (j.niemiecki, j.angielski) organizowanym przez I LO im. Mikołaja Kopernika w Kołobrzegu

11 kwietnia

W tym dniu gościć będziemy w naszej szkole Biskupa. Pokażmy się z jak najlepszej strony!

12 kwietnia

Uczniowie gimnazjum biorący udział w konkursie geograficznym "Wpływ Morza Bałtyckiego na rozwój gospodarczy Ziemi Kołobrzeskiej w XXI wieku" jadą do Kołobrzegu na wręczenie nagród. Tomek Bielec, Tomek Szymanek i Wiktoria Waligóra będą prezentować swoją pracę - zajęła ona I miejsce.

13 kwietnia

Uczniowie klas III gimnazjum jadą do Gościna na Targi Edukacyjne. Mamy nadzieję, że pomoże to im w wyborze szkoły ponadgimnazjalnej.

15 kwietnia

Drużyna gimnazjum zdobyła I miejsce w Powiatowym Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym! Piotr Sianos zajął I miejsce indywidualnie, a Maciek Żelewski II ! Wrócili z rowerami górskimi. Drużyna zakwalifikowała się do turnieju wojewódzkiego - gratulacje! Opiekunem jest p. Sylwia Budna.

19 kwietnia

Odbyły się w naszej szkole gminne eliminacje konkursu recytatorskiego "Ptaki, Ptaszki i Ptaszęta Polne". Do eliminacji powiatowych zakwalifikowali się: Martyna Masiak ( IIa), Barbara Brandt (Va), Angelina Kula (VIa), Marlena Sianos (I B gimn.) i Agnieszka Sosnowska (III B gimn.). 13 maja będą reprezentować naszą gminę w Kołobrzegu.

20 kwietnia

Wręczenie dyplomu laureata Wojewódzkiego Konkursu Radkowi Tekiela przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty.

21 kwietnia

Spotkanie uczniów klas III gimnazjum z pracownikami posterunku policji w ramach programu profilaktycznego.

22 kwietnia

Obchody Dnia Ziemi. Uczestniczyliśmy w apelu przygotowanym przez klasy V. W ramach akcji "Ustronie Morskie miejscowością 1000 magnolii" uczniowie gimnazjum zasadzili kolejne drzewka magnolii.

26 - 27 kwietnia

Trzecioklasiści przystąpią do egzaminu gimnazjalnego. We wtorek część humanistyczna, w środę  matematyczno-przyrodnicza. Uczniowie gimnazjum nie mają w tych dniach zajęć.

27 kwietnia

Pracownicy Urzędu Skarbowego z Kołobrzegu przeprowadzą w klasach V zajęcia na temat: Na co płacimy podatki?

29 kwietnia

Odbędą się dwa apele - dla uczniów szkoły podstawowej i dla uczniów gimnazjum - z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Trwają ostatnie przygotowania do Święta Gimnazjum, otwarcia wystawy prac plastycznych konkursu "Mój Dom - moja Ojczyzna" oraz festynu majowego.

Biblioteka szkolna zaprasza na konkurs czytelniczy dla uczniów klas II i III SP "Kubuś Puchatek i jego przyjaciele"

Najlepsi matematycy Zespołu Szkół biorą udział w konkursie "Świat bez granic" - Test MATEMATYKA PLUS - 3 edycja.