2 października

Zakończyła się kadencja Rad Rodziców. Serdecznie dziękujemy za trzyletnią pracę na rzecz całej społeczności szkolnej!

W dniu dzisiejszym na zebraniu rodziców wybrano zarząd Rady Rodziców szkoły podstawowej:

p. Iwona Rudnicka - Brandt - przewodnicząca

p. Halina Sochacka - zastępca

p. Kamilla Sola - skarbnik

p. Mirosław Kordys - sekretarz

p. Bernardyna Idzik

p. Agnieszka Krzyśpiak

Wybory Rady Rodziców gimnazjum - 11 października.

4 pażdziernika

Odbyły się zawody w LA w Stargardzie, w których brali udział uczniowie gimnazjum.

Klasa II C gimnazjum pojechała na wycieczkę rowerową.

7 października

W Przecławiu odbyła się wojewódzka prezentacja "Szkoły Marzeń". Byliśmy wśród 24 szkół województwa zachodniopomorskiego, które prezentowały efekty działań projektu.

Była część oficjalna z podziękowaniami, dyplomami i wspaniałym chórem dziecięcym złożonym z ponad 300 uczniów uczestniczących w projekcie "Szkoła Marzeń". Nie zabrakło w nim grupy naszych uczniów.

Potem w każdej sali można było uczestniczyć w warsztatach i obejrzeć dorobek każdej ze szkół. My przygotowaliśmy warsztaty matematyczne i plastyczne.

Przy wspaniałej widowni na sali gimnastycznej przez 4 godziny można było obejrzeć występy wokalne, muzyczne, taneczne, teatralne. Motywem przewodnim naszego występu była piosenka "Najlepiej razem", pochwaliliśmy się również znajomością języka niemieckiego w piosence "Shnappi" i krótkiej inscenizacji. Cały czas towarzyszyła nam maskotka naszej gminy - Ustronianka, która wzbudzała duże zainteresowanie.

Projekt "Szkoła Marzeń" trwający cały rok zakończył się. Ale nie zakończyliśmy działań rozpoczętych w ramach tego projektu: nauką języka niemieckiego objęci są od tego roku szkolnego wszyscy uczniowie naszej szkoły, kontynuowane są warsztaty plastyczne, matematyczne, działa sekcja pływacka.

9 pażdziernika

Klasy IV pojechały na wycieczkę Szczecin - Świdwin. Zwiedziły stolicę naszego województwa i oczywiście nie obyło się bez wizyty na basenie!

10 pażdziernika

Drużyna dziewcząt i chłopców ze szkoły podstawowej i gimnazjum brała udział w Mistrzostwach Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych w Kołobrzegu.

11 października

W dniu dzisiejszym na zebraniu rodziców wybrano zarząd Rady Rodziców gimnazjum:

Magdalena Zielińska - przewodnicząca

Barbara Ogon,

Marlena Żolik,

Wiesława Okińczyc,

Zbigniew Wruck,

Wojciech Molcan

12 października

Po raz pierwszy w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego klas I - III szkoły podstawowej. Najmłodsi wyborcy glosowali z wielkim przejęciem.

W skład Samorządu Uczniowskiego klas I – III weszli:

Alicja Bartczak Ia

Radosław Standura Ib

Krzysztof Kordys IIa

Katarzyna Idzik IIb

Sylwia Andrzejewska IIIa

Paulina Kwaśniewska IIIa

Filip Krysiak IIIb

Kewin Kudliński IIIb

Opiekunem SU klas I – III została p. Katarzyna Skrzypkowiak

13 października

Z okazji Dnia Edukacji Samorządy Szkolne przygotowały uroczysty apel. Były życzenia, samodzielnie wykonane upominki oraz pełne humoru przedstawienie.

Późnym popołudniem życzenia nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi złożył wójt gminy wraz z pracownikami, radni, rodzice oraz przyjaciele szkoły. Wręczono nagrody wójta i dyrektora.

18 października

W ramach edukacji patriotycznej i obywatelskiej uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum mieli możliwość uczestniczyć w zajęciach w Jednostce Marynarki Wojennej.

Odbyła się pierwsza w tym roku (nie licząc otrzęsinowej) dyskoteka szkolna.

19 października

Uczniowie klas I gimnazjum spotkali się z przedstawicielami Straży Granicznej. którzy zaprosili ich do zwiedzenia okrętów Pomorskiego Oddziału Straży Granicznej.

27 uczniów szkoły podstawowej brało udział w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym MULTITEST 2006.

25 października

Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum poszli do kina na film "Karol - Papież, który pozostał człowiekiem".

27 października

Dzień 27 października ogłoszono dniem żałoby w szkołach.

Na budynku szkoły umieszczona została flaga państwowa przewiązana kirem.

O godz. 11.00 uczciliśmy minutą ciszy tragiczną śmierć Ani - uczennicy gimnazjum w Gdańsku.

Na zajęciach rozmawialiśmy na temat solidarności z ofiarami agresji.

10 uczniów ze szkoły podstawowej brało udział w I Konkursie "Bóbr". Jest to międzynarodowy konkurs z zakresu informatyki oraz technologii informacyjnej i komunikacyjnej.

Zawody w LA w Stargardzie,

Szkoła Marzeń - prezentacja wojewódzka