Egzamin matematyczno - przyrodniczy

Drugi dzień egzaminów gimnazjalnych rozpoczął się o godz. 9 arkuszem z przedmiotów przyrodniczych (biologii, chemii, fizyki i geografii). Uczniowie na ich rozwiązanie otrzymali godzinę. Po godzinnej przerwie podeszli do drugiego tego dnia arkusza - z matematyki. Ten egzamin trwał 90 minut. Niektórzy uczniowie donoszą, że wprawiło ich w zakłopotanie zadanie, którego bohaterem był lemur. Uczniowie musieli odpowiedzieć, dlaczego lemur przynależy do grupy ssaków. Uczniowie rozwiązywali też zadanie dotyczące sondy, która leciała z Ziemi na Marsa. Sonda dostrzegła asteroidę, w którą miała uderzyć za 25 sekund. Jedno z zadań z geografii dotyczyło klimatu w Kołobrzegu. Na egzaminie z matematyki pojawiły się zadania z funkcji, trzeba było obliczyć też medianę i objętość graniastosłupa. Jutro ostatni dzień egzaminacyjnego maratonu – język obcy.